Keramidai ir jų nauda odai

Keramidų svarba odos sveikatai yra neįkainojama, tačiau daugelis vis dar nežino, kas yra keramidai ir kodėl šis inovatyvus ingredientas yra svarbi kosmetikos sudėtinė dalis. Šiame straipsnyje apžvelgsime, kokią naudą odai suteikia keramidai ir kaip juos įtraukti į savo odos priežiūros rutiną.

Kas yra keramidai ir kodėl jie svarbūs odos sveikatai?

Keramidai - tai natūraliai žmogaus odos ląstelėse esantys lipidai. Jie yra esminiai odos barjero komponentai ir atlieka svarbų vaidmenį palaikant odos sveikatą. Keramidai yra vienas iš trijų pagrindinių lipidų tipų, sudarančių išorinį odos sluoksnį. Šis sluoksnis veikia kaip apsauginis barjeras, užkertantis kelią bakterijoms ir kitoms kenksmingoms medžiagoms patekti į odą. Sudarydami apsauginį barjerą, keramidai padeda išvengti vandens netekimo per viršutinį odos sluoksnį. Netekusi vandens oda tampa sausesnė, jautresnė, gali atsirasti aknė ir kitos odos ligos. Todėl naudojant drėkinamuosius kremus ir serumus su keramidais, galima apsaugoti odą nuo išsausėjimo ir padidėjusio jautrumo. Taip pat keramidai padeda išlaikyti optimalią odos drėgmę, elastingumą, mažina odos jautrumą, lėtina senėjimo procesus ir prisideda prie geresnės odos išvaizdos.

Senstant natūralus keramidų kiekis odos ląstelėse gali sumažėti, todėl į odos priežiūros rutiną verta įtraukti kosmetikos priemones su keramidais. Jie skatina odos ląstelių atsinaujinimą ir didina kolageno gamybą, kuris yra svarbus odos jaunystės ir elastingumo išlaikymui. Keramidai yra pagrindinė sudedamoji dalis odos barjero funkcijos. Jie sujungia odos ląsteles kartu, užtikrindami vientisumą ir stiprumą. Be keramidų, odos barjero funkcija sutriktų, o tai gali lemti drėgmės praradimą ir išorinių veiksnių patekimą į odą. Kadangi keramidai yra natūraliai randami odos struktūroje, jų trūkumas gali atsirasti dėl natūralaus senėjimo, aplinkos veiksnių ar netgi netinkamos odos priežiūros.

Dažniausi klaidingi įsitikinimai apie keramidus

Yra keletas paplitusių klaidingų įsitikinimų apie keramidus. Vienas iš jų, kad keramidai yra riebalai, kurie gali užsikimšti poras ir prisidėti prie spuogų atsiradimo. Tačiau tai yra klaidingas įsitikinimas. Keramidai yra natūralūs lipidai, kurie yra sudedamoji odos struktūros dalis, todėl tinkamai naudojant jie neturėtų sukelti jokių odos problemų. Kita klaidinga nuomonė, kad keramidai sunkiai absorbuojami odoje. Tačiau tai irgi netiesa. Keramidus oda lengvai įsisavina ir jie prisideda prie odos būklės pagerėjimo.

Kaip įtraukti keramidus į savo odos priežiūros rutiną?

Norint įtraukti keramidus į savo odos priežiūros rutiną, svarbu rasti tinkamas kosmetikos priemones su šiais lipidais. Svarbu žinoti, kad keramidai veikia geriausiai, kai naudojami kartu su kitomis drėkinančiomis ir odą maitinančiomis kosmetikos priemonėmis. Todėl svarbu susidaryti tinkamą odos priežiūros rutiną.

SKINBIO rekomenduoja rinktis G. M. Collin keramidų serumą kapsulėse. Lengva ir maloni serumo tekstūra greitai įsiskverbia į odą ir suteikia jai maksimalų komfortą, švytėjimą ir švelnumą. G. M. Collin keramidų serumo sudėtyje papildomai yra žiedadulkių ekstrakto, sojos, alyvuogių, paprastųjų kviečių gemalų, baltažiedžio lubino augalinių aliejų ir vitamino E, kurie prisideda prie odos puoselėjimo. Kai odoje pakankamas kiekis keramidų, ji išlaiko optimalią drėgmę, elastingumą, tampa minkšta ir atspari išoriniams veiksniams.

Geriausiam efektui pasiekti, kartu su keramidų serumu kapsulėse naudokite naktinę nenuplaunamą Fusion lift kaukę. Jos sudėtyje yra hialurono rūgšties, 5 augimo faktoriai, naudojami estetinėje medicinoje, kad būtų užtikrintas pilnavertiškas antisenėjimo poveikis ir raukšlių mažinimas. Maitinamoji „vanduo aliejuje“ formulė skirta intensyviam odos atstatymui ir maitinimui per naktį. Kuomet oda pakankamai maitinama ir drėkinama, keramidai puikiai atlieka apsauginio barjero funkciją ir užtikrina odos vientisumą bei elastingumą.