Veido pigmentinės dėmės – ką turėtų žinoti kiekviena moteris?

Veido odos pigmentacija yra dažna problema, su kuria susiduria daugelis moterų, nepriklausomai nuo odos tipo ir amžiaus. Veido pigmentinės dėmės gali turėti įtakos ne tik fizinei išvaizdai, bet ir mūsų savijautai bei pasitikėjimui savimi.

Odos pigmentacija yra sudėtingas procesas, kurį lemia įvairūs veiksniai. Mūsų odos spalvą nulemia gaminamas melaninas. Tad kodėl atsiranda pigmentinės dėmės ir kaip apsaugoti nuo jų savo odą?

Saulės spinduliai. Vienas dažniausių odos pigmentacijos sukėlėjų yra ultravioletiniai saulės spinduliai. Jei nepakankamai saugosime odą nuo saulės, pigmentinės dėmės veido srityje beveik neišvengiamos. Ir svarbu nepamiršti, kad nuo saulės reikia saugotis ištisus metus. O jei turite į pigmentaciją linkusią odą, venkite soliariumų. Pigmentinės dėmės dažniausiai atsiranda vasarą, o naudojant plataus spektro UAV/UAB apsauginius filtrus apsaugome odą nuo didesnės melanino gamybos ir užkertame kelią pigmentinių dėmių atsiradimui.

Hormoniniai pokyčiai. Mūsų organizme vykstantys procesai gali turėti didelę įtaką pigmentacijos atsiradimui. Nėštumo metu ar vartojant kontraceptines priemones vyksta hormoniniai pokyčiai, todėl gali pasireikšti odos pigmentacijos sutrikimai.

Paveldimumas. Jei šeimos nariai yra linkę į pigmentacijos sutrikimus, rizika susidurti su šia problema taip pat išauga.

Odos pažeidimai. Jaunesniame amžiuje pigmentacijos atsiradimą gali lemti uždegiminės odos ligos, pavyzdžiui, aknė, atopinis dermatitas, psoriazė arba buvęs odos pažeidimas - žaizda, įpjovimas ar nubrozdinimas.

Cheminės medžiagos. Pigmentinių dėmių atsiradimą gali lemti ir netinkamos sudėties kosmetikos priemonės bei odos sąlytis su buitine chemija.

Visi šie veiksniai gali sąveikauti tarpusavyje ir sukelti pigmentinių dėmių atsiradimą. Tinkama odos priežiūra padės išlaikyti sveiką, jauną ir gražią veido odą.

Kad ši tema jums dar labiau įsimintų, pasidalinsime klientės istorija ir tikra patirtimi.

Klientė kreipėsi norėdama ne tik atstatyti odą, ją sustangrinti, bet ir panaikinti pigmentaciją, kurią buvo įgijusi dar paauglystėje. Užduotis buvo labai sunki. Atjauninti odą yra kur kas lengviau nei sumažinti pigmentaciją. Sudarėme odos priežiūros rutiną, įtraukėme ne tik drėkinančius ir stangrinančius produktus, bet ir retinolį bei vitaminą C. Šalia atlikome stiprias procedūras su rūgštimis bei retinoliu. Klientei reikėjo būti labai kantriai, nes oda pašviesėjo tikrai ne taip greitai. Taip dirbome metus laiko ir tik tada pasimatė pirmieji rezultatai. Kartu dirbame ir toliau, nes dabartinis tikslas - dar labiau pašviesinti odą. Nors klientė jau ir dabar patenkinta, tačiau kai pasieki tokius rezultatus, supranti, kad oda gali būti dar gražesnė. Didžiausia klientės klaida buvo SPF kremo nenaudojimas. Kaip ji pati sakė, deginosi kiek galėjo, nes norėjo būti ruda, kaip ir draugės. Tačiau oda tapo ne tik pigmentuota, bet ir išsausėjusi ir raukšlėta. Dabar SPF jos kasdienybė. Ji turi net kelis buteliukus, kad būtų pasiruošusi visose situacijose.

Dėmesio! Žemiau rasite svarbią pastraipą su informacija, kurią reikėtų ne tik žinoti ir įsiminti, bet ir praktikuoti. Ką parodė ir klientės istorija.

Svarbiausia - teisingas SPF naudojimas ištisus metus. Būna ir taip, kad SPF naudojamas, bet pigmentinės dėmės vis tiek atsiranda. Kodėl? Dažniausiai pigmentinės dėmės atsiranda dėl nepakankamo arba netinkamo SPF kremo aplikavimo. Labai dažnu atveju, dėl ne reaplikavimo. Moterys pamiršta, kad būnant lauke reikia reaplikuoti kas 2 val. Ir tai reikia atlikti kokybiškai.

Renkantis kosmetikos priemones, kurios padeda kovoti su pigmentacija ir šviesina atsiradusias dėmes, rekomenduojame atkreipti dėmesį, ar produktų sudėtyje yra šios veikliosios medžiagos:

  • Retinolis
  • Vitaminas C
  • Alfa arbutinas
  • Migdolų rūgštis
  • Glikolio rūgštis
  • Azalaino r. kojo r. trichloro acto r.
  • Vitaminas B3

SKINBIO asortimente galite rasti produktų pigmentacijos mažinimui. Labai rekomenduojame atkreipti dėmesį į „Obagi“ prekės ženklo priemones nuo pigmentinių dėmių. Taip pat, norint sumažinti pigmentaciją, „Neoretin“ gaminiai itin dažnai įtraukiami į klientų odos priežiūros rutiną.

Pačios populiariausios „Obagi“ priemonės nuo pigmentinių dėmių:

Obagi Nu-Derm® Clear ŠVIESINANTIS VEIDO KREMAS NUO PIGMENTACIJOS (DIENAI)

OBAGI Nu-Derm® -Exfoderm / LENGVAS KREMAS-LOSJONAS NUO PIGMENTACIJOS, 57 g.

OBAGI Nu-Derm® -Blend Fx/ KREMAS NUO PIGMENTACIJOS NAKČIAI, 57 G.

Norime išskirti ir kelis „Neoretin“ prekės ženklo atradimus:

NEORETIN DISCROM CONTROL GELINIS VEIDO KREMAS SPF 50 PIGMENTUOTAI ODAI, 40 ML

NEORETIN DISCROM CONTROL K - EYE CONTOUR PAAKIŲ KREMAS PATAMSĖJUSIEMS PAAKIAMS, 15 ML

Ką dar svarbu žinoti? Vitamino C, E ir retinolio nauda.

Vitaminas C padeda kovoti su pigmentinėmis dėmėmis. Jis stabdo pigmentacijos procesus, neutralizuoja laisvuosius radikalus, kurie skatina priešlaikinį odos senėjimą. Produktai, kuriuose yra vitamino C, veikia labai kompleksiškai ir sprendžia daug odos problemų.

Fotostabili vitamino C forma kosmetikos sudėtyje yra saugi naudoti ištisus metus. Tačiau jei sudėtyje vitamino C yra >10%, tokią priemonę reikėtų naudoti tik vakare. Taip pat vitamino C naudojimą galite derinti su retinoliu, salicilu ar azelaino rūgštimi.

Vitaminas E tinka prieš saulės vonias ir po jų , nes turi stiprių drėkinamųjų, raminamųjų ir priešuždegiminių savybių. Tai yra pirmoji pagalba ne tik saulėje nudegusiai odai, bet net  kovojant su rožine (razacea) odos liga.

Retinolis padeda spręsti odos pigmentacijos problemą, tačiau vasara nėra tinkamas metas pradėti naudoti retinolį ar didinti jo koncentraciją. Rekomenduojame jį rinktis nuo rudens ir nuo mažiausios koncentracijos didinant jo dažnumą po truputį ir tik vakare. Naudojant retinolį oda gali tapti kiek jautresnė, todėl saulės spinduliai taptų ypač žalingi. Dėl šios priežasties produktas naudojamas tik vakare. Teisingai naudojant produktą, retinolis duoda labai gerą rezultatą sprendžiant ne tik pigmentacijos, odos senėjimo problemas, bet ir aknę. Taip pat, prisideda prie randų mažinimo proceso.

Detaliai suvokti veido odos pigmentacijos priežastis yra svarbu, siekiant priimti geriausius sprendimus dėl jos prevencijos ir tinkamos odos priežiūros. Nepriklausomai nuo to, ar jus jau vargina pigmentinės dėmės ar dar jų neturite, papildomas žinių įgijimas visada gali prisidėti prie švytinčios ir sveikos odos. Atminkite, kad jūsų oda yra unikali ir verta rūpestingos priežiūros. Mylėkite save ir nestokokite laiko įvairioms meilės išraiškoms!