Kas mažina spuogų atsiradimą?

Cukrus ir oda, ar tai suderinama?

Mūsų oda yra viso mūsų gyvenimo atspindys. Ką kada naudojome, ko nenaudojome, kaip prižiūrėjome, kaip gyvename ir ką valgome. Šiandieną labiau norėčiau paliesti maisto temą, nes visgi tai yra labai svarbu. Ne vien naudojamos priemonės ar procedūros bet mityba mūsų odai gali labai pasitarnauti, net padėti išspręsti tam tikras odos problemas.

Tik... nežinau ar visos dėl gražesnės odos galite paaukoti savo senus mitybos įpročius ir juos pakeisti naujais. Tai galite atsakyti tik Jūs pačios. Noriu trumpai priminti informaciją apie mūsų mėgstamą CUKRŲ?

Cukrus ir oda, tai du nesuderinami dalykai. Deja nors kartais ir be galo skanu suvalgyti ką nors skanaus, bet turime būti atidžios ir prisižiūrėti kiek gi mes to cukraus suvartojame.

Ar žinojote kad, per parą galime suvartoti ne daugiau kaip 30 g cukraus? Kai vien jogurte yra 50 g cukraus.

CUKRUS paskatina odos senėjimą bet ir dažnai riebina ją. Didesnis cukraus kiekis priverčia kraują išskirti daugiau insulino, o šis padidina testosteronų gamybą, tuomet ir suaktyvėja riebalinių liaukų veikla.

Būtent todėl Jūsų oda pradeda darytis riebesnė, ima blizgėti, atsiranda pabėrimai, aknė, prasideda uždegiminiai procesai.

Ką daryti, kad pašalintumėme cukrų iš organizmo?

Tam kad cukrus pasišalintų turime organizmą šarminti, tai reiškia į savo valgiaraštį įtraukti kuo daugiau žalio maisto, t.y. salotų, daržovių, vaisių, žaliųjų kokteilių ir žinoma gerti daug vandens.

Turime adekvačiai suprasti, kad ne visais atvejais šie produktai lygiai taip pat sėkmingai pakeis pridėtinį cukrų tiek skoniu ir malonumu.

Jokiose mitybos rekomendacijose nėra teigiama kategoriškai atsisakyti cukraus ir saldumynų ar juos uždrausti. Saldumynai gali būti tiek fizinei, tiek psichologinei sveikatai palankios ir subalansuotos dietos dalis.

Tik svarbu, kad saldumynų vartojimui galiotų paprastos gyvenimiškos taisyklės, pavyzdžiui, juos valgytume tik ypatingesnių dienų ar švenčių proga.

Ką galėtumėte padryti tuoj pat?

Bene geriausias pasirinkimas – keisti mitybos įpročius jau dabar!